Успех наших ученика на „Spelling Bee“ такмичењу

Учениници наше школе су ове године учествовали на „Spelling Bee“ такмичењу у организацији Научног клуба Крагујевац у партнерству са Америчким кутком и уз подршку Школске управе Крагујевац.

Било је пријављено 16 екипа из шумадијског региона. Такмичење се састојало из 3 дела-квалификације, полуфинале и финале. Наша школа је заузела сјајно 2. место, иза екипе школе „Трећи крагујевачки батаљон“, док је 3. место припало школи „Драгиша Луковић Шпанац.“
Такмичење је било веома узбудљиво, забавно и захтевно. Наши ђаци су показали одлично знање енглеског, али су током такмичења научили и пуно интересантних ствари о реформи енглеског спелинга коју је спровео Ноа Вебстер (Noah Webster). Аутор и реализатор ове активности је др Ненад Миладиновић, професор енглеског језика.
Нашу SUPER SPELLING екипу чинили су: Ђорђе Илић -8. разред, Николина Крсти -8. разред, Тара Петровић-7. разред, Дарија Дробњак-6. разред и Ненад Траиловић- 5. разред. Екипу је водила и бодрила наставница Тамара Миловановић.