Предавање о опасностима употребе пиротехничких средстава

Аутор: Јелена Савковић, помоћник директора, наставник енглеског језика

У Основној школи „Милутин и Драгиња Тодоровић“ је 15. децембра одржано предавање о опасностима употребе пиротехничких средстава. О петардама, ватрометима и сличним средствима говорили су представници Полицијске управе Крагујевац.

Ученици шестог и седмог разреда упознати су са опасностима и последицама које носи употреба различитих пиротехничких средстава. Имали су прилику да на презентацији, која је пратила предавање, виде слике повреда које су изазване употребом петарди и сличних средстава.
Поред припадника Полицијске управе у пројекту под називом „Није фаца ко петарде баца“ учествују Управа за ванредне ситуације, Завод за ургентну медицину, Дом здравља, Канцеларија за младе и Институт за јавно здравље Крагујевац.
Надамо се да ће предавање позитивно утицати на ученике и да ће добро размислити пре него што употребе ова опасна средства.