Посета делегације наше школе школи ,, Základní škola“ у Слоупу, Чешка Република

Ана Симић Милосављевић, наставник енглеског језика

У периоду од 09. до 13. маја 2023. године, делагација наше школе коју је чинило 26 ученика, Љиљана Костић – учитељица, Јасна Танасковић – наставница математике, Тијана Мијатовић Радомировић – наставница немачког језика, Ана Симић Милосављевић – наставница енглеског језика и директор школе Драган Павловић, посетили су ,,Základní škola“ у Слоупу, Чешка Република.

Сарадња са овом школом је почела давне 2008.године. Основни циљеви међународне размене ученика су упознавање са школским системом, начином живота, културом и традицијом земље са којом се врши размена. Ученици су посетили основну школу, пећину Мацоха и Моравски Крас, универзитетски град Оломоуц, музеј науке ,,Pevnost poznani“. Најинтересантнији дан је проведен у Брну, где је уприличен свечани пријем за ученике у Канцеларији за интеррегионалну сарадњу Јужно-Моравског округа. Добродошлицу нам је пожелела директорка канцеларије. Ученици су упознати са могућностима за учење чешког језика у Србији, као и са могућностима за школовање у Брну. Богатији за једно дивно искуство, презадовољни оним што су посетили и пријемом породица домаћина, делегација наше школе се вратила са намером да проширује и негује овакав вид сарадње и у будућности.