Посета делегације наше школе школи „Михаи Еминеску“ у Питештију

У периоду од 18. до 22. априла 2024. године, делегација наше школе коју је чинило 16 ученика, Весна Павловић-учитељица, Весна Давинић-професор биологије, Ивана Ђорђевић – професор физичког васпитања, Марија Димитријевић Милошевић-професор енглеског језика, Маја Марковић- просветна саветница и директор школе Драган Павловић посетила је школу „Михаи Еминеску“ у Питештију.
Успешно смо наставили нашу дугогодишњу сарадњу са овом школом и реализовали пројекат размене ученика.

18. априла је делегација у јутарњим сатима кренула пут Питештија и после пријатне вожње у вечерњим сатима стигла на одредиште. Уследила је веома срдачна добродошлица у школи. Ученици су смештени у домове својих вршњака што има за циљ развој њихових језичких компентенција, способност комуникације и сарадње, упознаваље других култура и различитих стилова живота. Наставници су смештени у хотел. 19. април је био школски дан. Делегација наше школе је обишла школу „Михаи Еминеску“ и упознала се са њиховим начином рада и разним новинама и иновацијама којима је школа обогатила свој простор. Посебно нас је одушевило предивно уређено школско двориште као и креативно уређени ходници школе. Деца су припремила приредбу и извела разне музичке и рецитаторске тачке којима су нам представили своју традицију у културу. Посебно нас је гануло извођење песама „Тамо далеко“ и „Ово је Србија“ на српском језику. Ученици су имали интересантну радионицу са својим домаћинима. Увече је организована свечана вечера са колективом школе на којој је било веома пријатно и задовољство је било обострано што поново видимо драга лица наших старих, добрих пријатеља. 20. и 21. априла смо обилазили различите прелепе пределе у Румунији. Посетили смо Брашов, ски центар Поиана,, замкове Кантакузино и Пелеш. Свако место је на нас оставило посебан утисак. 22. априла делегација се безбедно вратила у Крагујевац. Ученици су у Србију стигли пуни утисака. Презадовољни су гостопримством, љубазношћу својих домаћина, свиме што су током боравка видели и посетили тако да је на растанку било и суза.