Фестивал дечјег књижевног стваралаштва „Желим да будем дете“

Крагујевачки песник за децу Александар Јањушевић је пре 4 године основао Фестивал дечјег књижевног стваралаштва „Желим да будем дете“.

Ове године Крагујевац је био домаћин 15-ак песника за децу из целе Србије, као и ученицима који су освојили награде, које су им уручене у Позоришту за децу.

Наша школа је имала представнике и међу песницима и међу награђеним ученицима. Најмлађа песникиња Нина Куч, ученица 8. разреда наше школе, а бивша ученица учитељице Иване Милошевић, је раме уз раме са афирмисаним песницима (чије песме су нашле место у школским Читанкама) говорила своје стихове за децу. Похвалу за поезију у категорији млађих разреда је освојила Магдалена Ђорђевић, сада ученица 5. рареда, а бивша ученица учитељице Светлане Андријанић.

Ивана Милошевић и Светлана Андријанић