УГЛЕДНИ ЧАС ТЕМА: Божић, Божићни празници и обичаји

Божић је најрадоснији хришћански празник којим се слави рођење Исуса Христа . Обележава се најлепшим верским обичајима.

У духу празника и народних обичаја , учитељице из издвојеног одељења у Илићеву, Ивана Мићаковић и Ивана Стефановић , кроз презентацију и сликовит начин су приказале како се некада прослављавао Божић и Бадњи дан, као и то који су то обичаји који се спроводе током празника.

Циљ овог часа јесте поштовање народних обичаја и очување народне традиције . Ученици су пажљиво пратили и активно учествовали у раду.

Ученици II и III  разреда ОШ “Милутин и Драгиња Тодоровић “ , из издвојеног одељења у Илићеву, извели су представу и показали како се слави Божић и Бадњи дан .

Приказана је посна трпеза на поду ( слами ). Ту се налазила и свећа, кадиоиница, разноврсна  посна храна , воће итд.

Такође смо имали и радионицу у којој су ученици одговарали на питања, сазнали нешто ново у вези празника , правили божићну звезду , украшавали пшеницу и бадњак .

МИР БОЖИЈИ- ХРИСТОС СЕ РОДИ.

ВАИСТИНУ СЕ РОДИ !!!

*   Ученици II-ог и III- ег  разреда  *

Учитељице : Ивана Мићаковић и Ивана Стефановић                            . Илићево