Угледни час Презентовање резултата пројектног задатка „Од тишине до бола“

Аутор: Наташа Милинковић, наставник физике

У школи је у среду, 7.12.2022. у холу школе одржан угледни час Презентовање резултата пројектног задатка „Од тишине до бола“ (мерење буке у школи и ван школе) у одељењу 8/1.

Пројекат је рађен у оквиру предмета физика, а у корелацији са предметима Биологија, Музичка култура, Информатика, Енглески језик. Координатор пројекта је наставник физике Наташа Милинковић, учествовале колегинице Весна Давинић, Верица Павић, Александра Тврдишић, Јасна Танасковић и Тамара Миловановић. Ученици су мерили буку у школи и на локацијма у близини школе, обрадили резултате и дошли до закључака да ниво буке зависи од периода дана, локације, густине саобраћаја.
Следећи корак је презентовање резултата мерења у ОШ “Станислав Сремчевић“ и упоређивање резултата са школама „Живадинка Дивац“, „Свети Сава“ и „Станислав Сремчевић“.