Tрадиционална сарадња са школом ОШ „Михаи Еминеску“ из Питештија

Настављена је традиционална сарадња са школом ОШ „Михаи Еминеску“ из Питештија, која траје већ 13 година. У време октобарских свечаности, у периоду од 18. до 22. октобра били су гости наше школе. Делегацију је чинило 10 ученика  и 5 наставника.

У оквиру посете настављена је реализација пројекта “Образовање кроз културу-пријатељи без граница“.

Ученици су били смештени у породицама наших ученика. Породице су топло примиле децу и организовале им пријатан боравак у нашем граду.

У школи је са ученицима реализована ликовна радионица. Пријатељство између Румуније и Србије приказано је кроз типографску игру бојених површина, где се комбинацијом алфабета и ћирилице долази до хармоничне слике.

Циљ ове размене, као и до сада, је развијање језичких компетенција, комуникација на страном језику, неговање мултикултуралности и учвршћивање пријатељства са друговима из Питештија.

Поред традиционалног присуства Великом школском часу, за наставнике је организован и целодневни излет. Посећен је природњачки музеј у Свилајнцу, Ресавска пећина, Лисине и манастир Манасија.