Исказивање интересовања за ваксцинисање

Поштоване колегинице и колеге,

 Овим путем вас обавештавамо да од данас, уколико сте заинтересовани за имунизацију против  вируса COVID-19,односно да примите вакцину, можете да се индивидуално пријавите попуњавањем упитника на порталу еУправа.

Срдачан поздрав,


мр Драган Павловић, директор

ОШ „Милутин и Драгиња Тодоровић“
Саве Немањића 2
Крагујевац
тел/факс: 034/304-205

Обавештење у вези уписа ученика у   I разред школске 2021/2022. године

Република Србија

ОШ „ Милутин и Драгиња Тодоровић “

Ул. Саве Немањића бр. 2, 34000Крагујевац

Тел/факс  034/332-712, 034/304-205, 034/304-206

e-mail: osmdt@mdt.edu.rs

Поштовани родитељи,

 Обавештавамо Вас да је почело пријављивање за упис деце у I разред Основне школе „Милутин и Драгиња Тодоровић“ у Крагујевцу.

Упис у први разред школске 2021/2022. године обавезан је за децу која до почетка школске године имају најмање шест и по, а највише седам и по година /деца рођена од 01.03.2014. године до краја фебруара 2015. године/.

Деца која до почетка школске године пуне од 6 до 6 и по година, а чији родитељи желе да она пођу у школу раније, могу да се пријаве психологу школе за проверу спремности за упис у школу.

Школа може да упише и дете са подручја друге школе, на писани захтев родитеља а у складу са просторним могућностима школе.

Школа  Вам омогућава да пријаву за упис Вашег детета у први разред обавите на следеће начине:

Пријављивањем путем обрасца за пријаву који се скида са сајта школе, попуњава и школи се доставља на e-mail адресу: upisprvakamdt@gmail.com  или доноси школи.

Образац пријаве  за упис можете преузети на сајту школе овде.

У матичној школи можете преузети исти образац пријаве и попуњен вратити школи радним данима од понедељка до петка, од 08:00-18:00 сати.

О заказивању тестирања и другим радњама везаним за упис, бићете накнадно обавештени.

Хвала Вам на указаном поверењу.

С поштовањем

       Директор,

  мр Драган Павловић

ОБАВЕШТЕЊЕ О ПОЧЕТКУ НАСТАВЕ

 

 

Република Србија

Основна школаМилутин и Драгиња Тодоровић

Ул. Саве Немањића бр. 2

Крагујевац

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

Поштовани ученици,родитељи и наставници,

 Надам се да сте лепо провели протекле празнике,да сте се одморили током зимског распуста, нашли снаге, мотива и енергије да храбро закорачите у Нову годину, за рад и учење у другом полугодишту!

Почетак другог полугодишта планиран је у понедељак 18.јануара 2021.године по следећем распореду:

Матична школа:

 -Од 8 сати ученици од ПРВОГ до ЧЕТВРТОГ разреда.

   (А група од 8 сати,)

   (Б група од 10:45)

-Одељења целодневне наставе од 7 сати.

-Од 14 сати ученици од ПЕТОГ до ОСМОГ разреда.

         Б група у понедељак,среду и петак,

         А група у уторак и четвртак.

Одељење у Илићеву:

-Сваког дана од 8 сати 

Напомена:

 За ученике од 5-8.разреда доћи ће до промене распореда часова

 О све бићете благовремено обавештени од стране одељењског старешине.

Свим учесницима образовно-васпитног процеса желим срећан повратак у школу и успешан рад.

Директор,

 Мр  Драган Павловић

 

Сарадња са Предшколском установом Градинита Алтина из Питештија

Одељење I /1 отпочело је међународну сарадњу са другарима из Румуније, учешћем у пројекту „Иновације у онлајн сарадњи“. Циљ пројекта је приказивање ученичких радова поводом новогодишњих празника. Ученици су исказали задовољство учешћем у пројекту.

Реализатори пројекта су учитељица Слађана Максимовић, професор енглеског језика Марија Димитријевић Милошевић и директор школе Драган Павловић.

 

На следећем линку имате како то изгледа:

https://ro.padlet.com/amaliacomanescuag/Bookmarks

Распоред одржавања родитељских састанака

  • Родитељске састанке одржати у четвртак 24.12.2020.године по следећем распореду:

Први циклус:

У 10 сати -1- разред

У 10:30 сати – 2.разред

У 11 сати – 3. разред

У 11:30 сати – 4. разред

 

Други циклус:

У 14 сати – 5.разред

У 14:30 – 6. разред

У 15 сати – 7.разред

У 15:30 – 8. разред

 

ПРЕДЛОГ УЧЕНИКА ЗА ЈАВНУ ПОХВАЛУ

На седници Наставничког већа одржаној 22.12.2020.године, на предлог одељењских старешина ЈАВНО су похваљени сви ученици који су постигли ОДЛИЧАН успех из свих предмета и имају ПРИМЕРНО владање

ПРЕДЛОГ УЧЕНИКА ЗА ЈАВНУ ПОХВАЛУ –ДРУГИ РАЗРЕД

                                      

II/1- одељењски старешина Весна Петровић

1.Николина Арсић

2.Вук Дашић

3.Тодор Љубомировић

4.Вељко Љујић

5.Матија Попадић

6.Јања Савић

7.Илија Симић

8.Дуња Станковић

9.Ива Страценски

 

II/2 одељењски старешина Даница Миленковић

1.Лука Белоица

2.Лазар Костић

3.Огњен Љубисављевић

4.Вук Миловановић

5.Дуња Миловановић

6.Урош Милосављевић

7.Лана Мутавџић

8.Михајло Пуповац

9.Милица Симић

10.Николина Тошић

 

II/3 одељењски старешина Драгана Туцаковић

1.Тадија Аћимовић

  1. Илија.Бојанић

3.Миона Ђорђевић

4.Нина Јанићијевић

5.Софија Јањић

6.Маша Јовановић 

7.Вук Левајац

8.Вида Максимовић

9.Магдалена Марковић

10.Петра Милосављевић

11.Соња Митрић

12.Невена Ранковић

13.Ђурђа Саку

14.Давид Спасић

15.Стефан Степановић

16.Маша Тодоровић

17.Богдан Филиповић

 

II/4 одељењски старешина Ивана Милошевић

1.Филип Арсенијевић

  1. Страхиња Вукомановић
  2. Софија Дивљаковић
  3.   Виктор Ђикановић
  4.   Николина Јанићијевић
  5. Мина Костовић
  6. Павле Лазаревић
  7. Анђелија Мирковић
  8. Јанко Недељковић
  9. Лена Ракић

11 Лазар Стојковић

12.Петра Тодоровић

 

II/1 -Илићево одељењски старешина Јасмина Ђоковић

  1. Теодора Јевремовић
  2. Богдан Јокић
  3. Милица Милетић
  4. Петра Пајевић
  5. Илија Рајковић

 

  

 

ПРЕДЛОГ УЧЕНИКА ЗА ЈАВНУ ПОХВАЛУ –ТРЕЋИ РАЗРЕД

 

Одељење 3/1 –одељењски старешина Оливера Васић

1.Бугарчић Емилија

2.Вулић Урош

3.Димитријевић Реља

4.Ђерасимовић  Неда

5.Јеремић Петра

6.Илић Реља

7.Михајловић Марија

8.Павловић Елена

9.Радојичић Јања

10.Ранђеловић Нађа

11.Ратковић Арсеније

 

Одељење 3/2 –одељењски старешина Даниела Вранић

 

  1.Борисављевић Вања

  2.Дамњановић Ања

  1. Дедић Николина
  2. Дробњак Дарија
  3. Кашиковић Новак
  4. Којић Мина
  5. Манчићселена
  6. Пендић Војин
  7. Пецељ Лара
  8. Ракић Исидора
  9. Стојановић Јакша
  10. Тодоровић Нађа

Одељење 3/3-одељењски старешина Ана Павловић 

1.Алексић Магдалена

2.Вујић Дарија

3.Гемаљевић Бојан

4.Живадиновић Мартин

5.Милановић Лазар

6.Милићевић Јанко

7.Михајловић Павле

8.Павловић Анђелина

9.Павловић Даница

10.Пауновић Филип

11.Ракетић Ђурђа

12.Ристић Лука

13.Турић Михајло

14.Урошевић Вања

 

Одељење 3/4-одељењски старешина Светлана Андријанић

 

1.Бранковић Матеја

2.Божовић Дуња

3.Бошковић Нађа

4.Ђорђевић Магдалена

5.Јововић Павле

6.Карановић Тодор

7.Миловановић Анђела

8.Мицић Филип

9.Недић Вишња

10.Пантић Василије

11.Пантић Љубица

12.Петровић Нађа

13.Пискулић Павле

14.Прокић Милица

15.Радојевић Маша

16.Ристић Адријана

17.Стојановић Николина

18.Стојановић Уна

19.Томашевић Марица

 

Одељење 3/1 Илићево-одељењски старешина Маја Кувекаловић

 

1.Милетић Даница

2.Радовић Дарија

3.Кувекаловић Теодора

 

ПРЕДЛОГ УЧЕНИКА ЗА ЈАВНУ ПОХВАЛУ – ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

 

 

IV/1 Одељењски старешина- Зоран Живановић

 

  1. Димитријевић Матија
  2. Јанићијевић Лука
  3. Јањатовић Војин
  4. Милосављевић Ђорђе
  5. Поповић Стефан
  6. Поповић Филип
  7. Ранковић Матија
  8. Стефановић Емилија
  9. Тврдишић Ања 

IV/2 Одељењски старешина -Тања Станојковић

  1. Сергеј Бранковић
  2. Грдинић Мија
  3. Грдинић Мијат
  4. Давидовић Нина
  5. Ђоковић Дамјан
  6. Ђусић Реља
  7. Миљковић Филип
  8. Орловић Лена
  9. Радосављевић Мила
  10. Стојановић Андреј
  11. Трифуновић Дина
  12. Туцаковић Вера

 

IV/ 3 Одељењски старешина- Данијела Димитријевић

  1. Вељковић Ђурђа
  2. Јиван Дамњановић
  3. Маша Здравковић
  4. Михајло Лабан
  5. Давид Маринковић
  6. Нела Милорадовић
  7. Петар Пантић
  8. Анђелина Светисављевић
  9. Вук Тимотијевић
     

IV/4 Одељењски старешина- Снежана Ђорђевић

 

  1.  Вратоњић Лука
  2.  Дејановић Петар
  3.  Живанић Катарина
  4.  Павловић Душан
  5.  Стојковић Сара
  6. Томић Лара


IV/1Одељењски старешина- Тијана Бајовић

 

  1.  Лука Лукић

 

  1. ПРЕДЛОГ УЧЕНИКА ЗА ЈАВНУ ПОХВАЛУ –ПЕТИ РАЗРЕД

 

V/1 – одељењски старешина Јелена Савковић

  1. Новак Бубања
  2. Теодора Миловановић
  3. Алекса Петровић
  4. Вељко Туцаковић
  1. 5. Јанко Туцаковић

 

  1. V/2 – одељењски старешина Зоран Симовић
  1. Анђела Думић 
  2. Николина Крстић 
  3. Ема Лечић 
  4. Ива Миленковић 
  5. Урош Симовић 

 

  1. V/3 – одељењски старешина Тијана Миленковић
  1. Маша Антић 
  2. Исидора Бугарчић  
  3. Исидора Веселиновић 
  4. Алекса Петровић 
  5. Богдан Стојановић
  6. Ђурђа Шебековић 

 

  1. V/4 – одељењски старешина Јасмина Видосављевић
  1. Ђорђе Илић
  2. Душан Мирковић
  3. Тома Недељковић
  4. Милица Остојић
  5. Лазар Пантелић
  6. Софија Стаменковић
  7. Богдан Уљаревић

 

  1. V/5 – одељењски старешина Драгиша Сретковић
  1. Вук Вуксановић 
  2. Огњен Милојевић 
  3. Јована Радишић 
  4. Софија Чампар 

 

ПРЕДЛОГ УЧЕНИКА ЗА ЈАВНУ ПОХВАЛУ – ШЕСТИ РАЗРЕД

 

VI/1- одељењски старешина Оливера Вуковић

  1. Алексић Лара
  2. Ивановић Данило
  3. Јанковић Вељко
  4. Ковачић Лука
  5. Мијаиловић Нина
  6. Николић Нина
  7. Остојић Марта


VI/2- одељењски старешина Тамара Миловановић

  1. Кашиковић Страхиња
  2. Михајловић Ана
  3. Ракић Анђелија

 

VI/3- одељењски старешина Јасна Танасковић

  1. Манчић Миона

 

VI/4- одељењски старешина Наташа Милинковић

  1. Вуловић Тадија
  2. Домановић Сава

 

ПРЕДЛОГ УЧЕНИКА ЗА ЈАВНУ ПОХВАЛУ –СЕДМИ РАЗРЕД

7/1 одељењски старешина Зорица Милетић

1.Јана Арсић

2.Наталија Нешовић

 

7/2 одељењски старешина Верица Павић

1.Филип Добросављевић

2.Милорад Стефановић

 

7/3 одељењски старешина Марија Караић

1.Андреј Тврдишић

 

7/4 одељењски старешина Марија Димитријевић Милошевић

1.Јана Костадиновић

 

ПРЕДЛОГ УЧЕНИКА ЗА ЈАВНУ ПОХВАЛУ –ОСМИ РАЗРЕД

 

8/1 одељењски старешина Марија Чекеревац

 

  1. Лука Љубисављевић
  2. Јован Лукић
  3. Михајло Стефановић

 

8/2 одељењски старешина Стоја Гарабиновић Кривчевић

 

  1. Видак Алексић
  2. Лара Ђорђевић
  3. Емилија Цветковић

 

8/3 одељењски старешина Мануела Микићевић Стојковић

 

  1. Викторија Дељанин
  2. Ива Николић
  3. Милица Рајовић

 

8/4 одељењски старешина Ивана Николов

 

  1. Стефан Вуковић
  2. Дуња Ђорђевић
  3. Јована Павловић

 

Обавештење за ученике и родитеље

Поштовани ученици и родитељи,

С обзиром да је Влада Републике Србије донела Уредбу о измени и допуни Уредбе о мерама за спречавање и сузбијање заразне болести COVID-19,  добијено је додатно упутство  за организацију рада и завршетак првог полугодишта школске 2020/2021. године, а  у циљу очувања безбедности и здравља ученика и запослених.

Обавештавамо вас  да ће се образовно-васпитни рад у другом циклусу остваривати путем наставе на даљину по првом  предложеном нивоу (преко система за управљање учењем) и путем Јавног медијског сервиса Србије.

Образовно-васпитни рад на даљину ће се остваривати у реалном времену, по важећем распореду часова, са почетком од 14 сати.У то време ученици имају обавезу активног учећа у раду.Наставници ће у Ес дневнику водити евиденцију присуства ученика часу путем наставе на даљину.

Прилог распоред звоњења:

РАСПОРЕД ЗВОЊЕЊА за II смену

 

  1. час 14:00 – 14:30
  2. час 14:35 – 15:05
  3. час 15:25 – 15:55
  4. час 16:00 – 16:30
  5. час 16:35 – 17:05
  6. час 17:10 – 17:40

 

Закључивање оцена  на крају првог полугодишта обавиће се на основу свих оцена, како током досадашње наставе, тако и током наставе на даљину.

Уколико ученици буду сматрали да предлог закључне оцене није одговарајући и има елемената за већу закључну оцену, могу да изузетно одговарају у школи, уз поштовање свих епидемиолошких мера у периоду oд 14-18.12.2020.године.Пријављују се одељењском старешини.

Заједничким трудом доћи ћемо до успешне реализације ипланираних активности и знања ученика, што нам је свима најважнији циљ.

Стручна служба школе

30.11.2020.                                                                                       Директор школе:

Мр Драган Павловић

 

Међународно финале Спортских игара младих у шаху

Међународно финале Спортских игара младих  је одржано од 20-24.октобара у Сарајеву. На овом такмичењу је учешће узео ученик 5.разреда наше школе,Урош Симовић у пратњи наставника Зорана Симовића.Урош је заузео одлично 4.место у конкуренцији вршњака из Хрватске,Босне и Херцеговине и Србије.На тај начин је продужио низ успеха ученика наше школе у шаху. Манифестација је протекла у фер и спортској борби уз поштовање свих мера заштите од заразне болести.