Дечија недеља под слоганом: ,, Ја сам дете имам план : толеранција и љубав за сваки дан“

Ове године посебна важност посвећује се унапређењу дијалога и разумевања међу ученицима, развоју емпатије, вршњачке и међугенерацијске солидарности и даљој изградњи сигурног друштвеног окружења које подржава вредности толеранције, подизање свести о важности пријатељства и промовисање позитивних вредности.
У нашој школи обележена је Дечија недеља низом активности.

7. октобар ПОНЕДЕЉАК
Приредба и презентације…
Пријем првака у Дечији савез
Презентације под називом ,, Толеранција и љубав за сваки дан “ ,,Да буде срећан свако, јер кад си добар то је лако“- Приредбу и презентације припремили ученици другог разреда, учитељице Ивана Милошевић и Тијана Бајовић)
Ученици су се упознали са традицијом и значајем обележавања Дечије недеље. Скретање пажње ученицима на њихова права и одговорности, толеранцију, важност дружења, подршке и љубави, јачање вршњачке и међугенерацијске солидарности и комуникације.
Ученици од 5. до 8. разреда- ЧОС- Превентивне радионице ,, Дрво толеранције“ ( Тим за заштиту од дискриминације, насиља, злостављања, занемаривања)

8. октобар УТОРАК
ЧИТАЊЕМ И ДРУЖЕЊЕМ ДО ПРАВИХ ВРЕДНОСТИ Пријем првака у библиотеку (школску/дечју библиотеку) ЉУБАВ НА ПРВО ЧИТАЊЕ Поклон књига библиотеци (неколико ученика из одељења, у складу са могућностима ученика) Ученици 2. разреда радионице –Амиџин конак- радионице ,,Јесен у мом граду“ Ученици 1.разреда- Дечији шкраб

9. октобар СРЕДА
СПОРТСКИ ДАН ПОЛИГОН 1. и 2. разред
ТРКА 3. 4. разред Трка задовољства- организовали трку у школском дворишту где учешће и дружење су важнији од победе

10. октобар ЧЕТВРТАК
,, ЈА САМ ДЕТЕ ИМАМ ПЛАН :ТОЛЕРАНЦИЈА И ЉУБАВ ЗА СВАКИ ДАН“
Ученици су урадили плакате на ову тему и изложили у холу школе.

11. октобар ПЕТАК
Ученици 3. и 4. разреда
– Карневал или маскенбал- ученици су се обукли у костиме својих омиљених ликова, али са темом која промовише заједништво, једнакост и права детета. Хуманитарна акција Поклонио сам другу ( прибор, свеску, …)
– Циљ је да развијемо међусобно разумевање, развијање солидарности и сарадње, дељење лепих ствари и брига ученика. Зид пријатељства
– Ученици су на великом паноу у холу школе написали поруке пријатељства , лепе мисли и своје жеље за другаре, тиме подстичући позитивне односе и дружења.