Божићни обичаји у Србији, Великој Британији и Немачкој

Мултидисциплинарни час – угледни час – Божићни обичаји у Србији, Великој Британији и Немачкој

1. и 10. јануара 2019. године у холу наше школе одржана су два угледна часа ученика петог. шестог и седмог разреда на тему Божићни обичаји у Србији, Великој Британији и Немачкој. Ученици су припремили презентације о обичајима у све три земље, постављене су клупе са божићним симболима сваке државе и ученици су показивали и објашњавали исте. Након завршеног представљања, публика је учествовала у квизу (требало је да погоде за поједине појмове којој традицији припадају, као и да одговоре на питања која су њихови вршњаци припремили). У завршном делу су се сви, уз божићну музику,послужили божићним колачима које су ученици донели и припремили за ову прилику.

Стручно веће наставника страних језика и вероучитељица