Радионица у сарадњи са Еко-фан кампом Крагујевац

17.децембара 2017. године, ученици наше школе, чланови Еколошко-естетске секције млађих разреда и одељење IV3 су учествовали у пројекту који су организовали волонтери Еко fun кампа.

Волонтери овог удружења су заједно са ученицима наше школе водили једнодневну ,,академију“ о важности очувања шума и животне средине. Академија су чиниле предавања, радионице и игрице у матичној школи у трајању од 60 минута, акцију садње дрвећа у Ботаничкој башти града Крагујевца и вечерњу презентацију целог догађаја од стране деце на Природно-математичком факултету.

Акција је међународног карактера и истовремено је реализована на два континента у три земље- Европа- Србија ( Крагујевац) и Немачка ( Хановер) и Африка- Малави ( Блантајер).

Деца су кроз ову једнодневну активност научила колико је брига о очувању природе значајна за очување свих нас.